ČAS U KONÍ

Zrelaxujte tělo i duši

Představte si, co můžete zažít...

Nadechněte se čerstvého vzduchu a užijete si jedinečné splynutí s koněm a s přírodou samotnou - pohled na ranní rosu vás uklidní a vůně podhoubí a jehličí vám vyčistí hlavu. Každé roční období i počasí má něco do sebe - ve společnosti koní si užijete letní západ slunce i podzimní mrholení. 

Čas u koní

Nejedná se o klasickou vyjížďku, ale čas věnovaný různým aktivitám - kromě samotné procházky v sedle, nebo vedle koně také péčí o něj. Jde o prostor na seznámení a společné kroky, které se odvíjí podle schopností každé klientky, (od úplných začátečníků až po zkušenější). Důležitý je také váš záměr a na tom se předem domluvíme.

Mojí prioritou je nepřetěžování koní, zvolila jsem tedy tuto alternativu, která je více relaxační než adrenalinová. Je to spíš terapeutický čas pro vás a pohodový čas pro koně.

Lekce můžete střídat, naučím vás základy jezdectví, přirozené metody komunikace nebo vás vezmu na relaxační procházku. Je to na vás.

Bude také čas zprostředkovat vám to, co zažívám.


Jsem certifikovaným cvičitelem jezdectví s akreditací u MŠMT. Koním se věnuji odmala a v mládí jsem po absolvování závodní licence prošla několik sezon v nižších drezurních a následně pak skokových závodech, Brzy jsem zjistila, že tato cesta nebude tou mojí. Dále jsem tedy volila ježdění pro radost a cestu vzdělávání se a prozkoumávání tohoto úžasného světa - světa koní. 

Absolvovala jsem později také kurz asistenta hipoterapie, kontaktní terapie, semináře například se světoznámou léčitelkou Margrit Coates a také s komunikátorkou se zvířaty Loesje Jacob  z Kanady a dalších mnoho. Nejvíce se však učím den co den od svých dvou vlastních koní a také celého  stáda,  které mám na statku k dispozici. 

Nasbírané zkušenosti například z hipoterapie, kde kromě fyzických cvičení, byla také různá mentální a seberozvojová cvičení, ráda využívám a prokládám jimi lekce. Nejen jízda na koni díky rytmickým pohybům, prokazatelně pozitivně ovlivňuje centrální nervový sytém a pohybový aparát, ale samotné vstoupení do energetického pole koní má obrovský vliv na tělo i duši. Vnímám tyto terapeutické účinky sama u sebe i u žen a dětí, které mne navštěvují.

S koňmi také ráda praktikuji relaxace, neboli vědomé uvolnění tenzí. Pracovat se dá se samotným koněm, ale i ve společnosti lidí. Uvolnění se dovede přenést i na člověka velmi jemnou formou, která jsme-li ji otevřeni, může být pro nás zpětnou vazbou kam otočit naši pozornost v seberozvoji nebo na dalších rovinách. Někdy se takto dá připravit na kraniosakrální terapii a vše propojit. Více informací o mých zkušenostech a zážitcích najdete i na sociálních sítích.

čas u koní

Cena lekce je 1200 Kč a trvá 90 minut 


Tato služba je vhodná pro ženy a dívky. Po příchodu na farmu si popovídáme o vaší představě času stráveném u koní. Pokud půjdeme jezdit, koně společně připravíme (samozřejmě u naprostých začátečníků většinu úkonů provádím já a vy asistujete). Poté se vydáme na procházku nebo na jízdárnu, kdy ježdění je nástrojem k propojení se s vlastním tělem a slouží jako kompenzační cvičení například k dalším sportům, nebo jde čistě o relaxační chvilky. Ježdění však není prioritou a lekce se může skládat pouze s kontaktem a hraním ze země. je prostor popovídat si o všem, co vás bude ze světa koní zajímat. Nabízím i zážitkové lekce pro děti, cena je 650kč za lekci 60min, nebo 850kč za 90min. u koní spolu

Cena lekce je 1500 Kč a trvá 90 minut

Tato služba je tu pro vás, pokud si chcete užít čas u koní například se svými dětmi. Průběh i cena služby je stejná jako u balíčku U KONÍ SAMA, jen se čas ježdění rozdělí mezi více osob.


Jak už jsem zmínila, vše se točí kolem "welfare" koní, takže přijímám jen omezené množství klientek na tuto službu. Máte tedy možnost objednat se jednorázově, nebo si zaplatit předem například 5 lekcí, potom si zajistíte svůj čas u koní, který na sebe navazuje.

Kde to vše probíhá?

EKOFARMA JALOVÝ DVŮR
Heršpice 103, Heršpice 684 01

Spojme se na instagramu

@lotosbeauty

+420 776 608 717

lotos-beauty@seznam.cz

EKOFARMA JALOVÝ DVŮR
HERŠPICE 103, hERŠPICE 684 01